Kontakt

Person sitter vid en dator med en mobiltelefon i handen

Här hittar du kontaktuppgifter till förtroendevalda och förvaltning i Tranemo kommun.

Arbetarpartiet Socialdemokraterna

Gruppledare: Bo Haarala, bo.haarala@fv.tranemo.se

Säkerhetsansvarig: Eva-Karin Haglund, eva-karin.haglund@fv.tranemo.se


Förtroendevalda från A till Ö

Anders Brolin, anders.brolin@fv.tranemo.se
Andreas Ståhl, andreas.stahl@fv.tranemo.se 
Anita Georgsson, anita.georgsson@fv.tranemo.se
Bengt Larsson, bengt.larsson@fv.tranemo.se 
Bo Haarala, bo.haarala@fv.tranemo.se
Driton Bilalli, driton.bilalli@tranemo.se
Eija Qvist, Tranemo, eija.qvist@fv.tranemo.se
Eva-Karin Haglund, eva-karin.haglund@fv.tranemo.se
Göran Björk, goran.bjork@fv.tranemo.se
Göran Eksberg, goran.eksberg@tranemobostader.se 
Ingela Remstam, ingela.remstam@fv.tranemo.se 
Jan-Erik Svenningsson, jan-erik.svenningsson@fv.tranemo.se 
Jenny Rydin Johansson, jenny.rydinjohansson@tranemobostader.se
Joakim Ståhl, joakim.stahl@fv.tranemo.se 
Johnny Ohlsson, johnny.ohlsson@fv.tranemo.se
Johny Tannous, johny.tannous@fv.tranemo.se
Jonas Adelsten-Kristiansen, jonas.kristiansen-adelsten@fv.tranemo.se 
Leif Gustavsson, leif.gustavsson@tranemo.se
Lena Eksberg, lena.eksberg@fv.tranemo.se
Madde Lind, madde.lind@fv.tranemo.se
Marie Kockali, marie.kockali@fv.tranemo.se
Marita Nordin, marita.nordin@fv.tranemo.se
Rikard Strömberg, rikard.stromberg@fv.tranemo.se
Rose Torkelsson, rose.torkelsson@fv.tranemo.se
Sven-Olof Andersson, svenolof.andersson@fv.tranemo.se 
Tatjana Du Peterson, tatjana.dupeterson@fv.tranemo.se
Ulf Thifors, Tranemo, ulf.thifors@fv.tranemo.se

Centerpartiet

Gruppledare: Christoffer Andersson christoffer.andersson@fv.tranemo.se

Säkerhetsansvarig: Christoffer Andersson

Förtroendevalda från A till Ö

Alexandra Sindell, alexandra.sindell@fv.tranemo.se
Ann-Christine Simonsson, ann-christine.simonsson@fv.tranemo.se
Bengt-Andersson Larsson, bengt-anderslarsson@fv.tranemo.se
Cecilia Valbrant, cecilia.valbrant@fv.tranemo.se
Christoffer Andersson, christoffer.andersson@fv.tranemo.se
Crister Persson, crister.persson@fv.tranemo.se
Emelie Romland, emelie.romland@fv.tranemo.se
Fredrik Larsson, fredrik.larsson@fv.tranemo.se
Jörgen Erikson, jorgen.erikson@fv.tranemo.se
Karin Ljungdahl, karin.ljundahl@fv.tranemo.se
Kent Sandquist, kent.sandquist@fv.tranemo.se
Lennart Haglund, lennart.haglund@fv.tranemo.se
Sören Karlsson, soren.karlsson@fv.tranemo.se
Tina Haglund, tina.haglund@tranemobostader.se
Torbjörn Edgren, torbjorn.edgren@fv.tranemo.se
Viktoria Haraldsson, viktoria.haraldsson@fv.tranemo.se

 

 

Moderaterna

Gruppledare: Stephan Bergman, stephan.bergman@fv.tranemo.se

Säkerhetsansvarig: Niklas Gardewik

 

Förtroendevalda från A till Ö

Ellinor Liljegren Kalmar, Uddebo, ellinor.liljegrenkalmar@fv.tranemo.se
Erik Kalmar, erik.kalmar@fv.tranemo.se
Fredrik Björkman, fredrik.bjorkman@fv.tranemo.se
Hans Andersson, hans.andersson@tranemobostader.se
Hänry Bengtsson, hanry.bengtsson@fv.tranemo.se
Kathleen Wireklev, Tranemo, kathleen.wireklev@fv.tranemo.se
Niklas Gardewik, niklas.gardevik@fv.tranemo.se
Stephan Bergman, stephan.bergman@fv.tranemo.se
Sven Sveningsson
Ulf Nyberg, ulf.nyberg@fv.tranemo.se

Liberalerna

 

Gruppledare: Ana Alvarez-Björk, ana.alvarez-bjork@fv.tranemo.se

Säkerhetsansvarig: Ana Alvarez-Björk, ana.alvarez-bjork@fv.tranemo.se

Förtroendevalda A till Ö

Ana Alvarez-Björk, ana.alvarez-bjork@fv.tranemo.se
Gunilla Blomgren, gunilla.blomgren@fv.tranemo.se
Laban Persson, laban.persson@fv.tranemo.se
Johanna Persson, johanna.persson@fv.tranemo.se

Kristdemokraterna

 

Gruppledare: Brigitte Barenfeld,  brigitte.barenfeld@fv.tranemo.se

Säkerhetsansvarig: Stefan Hjertén, stefan.hjerten@fv.tranemo.se

Förtroendevalda från A till Ö

Birgitta Olander, birgitta.olander@fv.tranemo.se
Bo Erlandsson, bo.erlandsson@fv.tranemo.se
Brigitte Barenfeld, brigitte.barenfeld@fv.tranemo.se
ChrisTina Yngvesson, christina.yngvesson@fv.tranemo.se
EmmaCharlotta Magnusson, emmacharlotta.magnusson@fv.tranemo.se
Marita Falk Axelsson, marita.falkaxelsson@fv.tranemo.se
Per Simonsson, per.simonsson@fv.tranemo.se

Vänsterpartiet

 

Gruppledare: Jonas Blank, jonas.blank@fv.tranemo.se

Säkerhetsansvarig: Vakant

Förtroendevalda från A till Ö

Anette Blank, anette.blank@fv.tranemo.se
Ellen Rönnblad, ellen.ronnblad@fv.tranemo.se
Jonas Blank, jonas.blank@fv.tranemo.se
Malin Kaas, malin.kaas@fv.tranemo.se
Robert Hernwall, robert.hernwall@fv.tranemo.se
Robin Kaas, robin.kaas@fv.tranemo.se
Stina Kajaso, stina.kajaso@fv.tranemo.se

Miljöpartiet

 

Gruppledare: Caroline Bergmann, caroline.bergmann@fv.tranemo.se

Säkerhetsansvarig: Caroline Bergmann, caroline.bergmann@fv.tranemo.se

Förtroendevalda från A till Ö

Caroline Bergmann, caroline.bergmann@fv.tranemo.se
Louise Bertilsson, louise.bertilsson@fv.tranemo.se
Marita Pahlen, marita.pahlen@fv.tranemo.se
Pontus Frid, pontus.frid@fv.tranemo.se
Sandra Kassel-Koster, sandra.kasselkoster@fv.tranemo.se

Sverigedemokraterna

 

Gruppledare: Wajdi-Louis Azouri, wajdilouis.azouri@fv.tranemo.se

Säkerhetsansvarig: Jan Hagberg, jan.hagberg@fv.tranemo.se

 

Förtroendevalda från A till Ö

Anna Letth, Grimsås, anna.letth@fv.tranemo.se
Ivan Letth, Grimsås, ivan.letth@fv.tranemo.se
Jan Hagberg, Länghem, jan.hagberg@fv.tranemo.se
Maria Jarlsgård, maria.jarlsgård@fv.tranemo.se
Wajdi-Louis Azouri, Tranemo, wajdilouis.azouri@fv.tranemo.se

 

Politiska vildar

Johnny Letth, johnny.letth@fv.tranemo.se

Förvaltningen

Här hittar du kontaktuppgifter som du kan komma att behöva under din tid som förtroendevald.

Centrala kontaktuppgifter
Tranemo kommun
Storgatan 26
514 80 Tranemo
Tel. 0325-57 60 00
epost

IT-funktionen 0325-57 61 00

Lönefunktionen 0325-57 61 20

Kommunjurist Kajsa Montan 0325-57 60 25

Säkerhetssamordnare Sofia Hagström Månsson 0325-57 60 38

Processekreterare
Anna Carlsson 0325-57 61 35
Anne Steine 0325-57 60 20
Sanna Pihlajamäki Blomgren 0325-57 60 67


Publicerad den 12 augusti 2021, senast ändrad den 27 april 2022